O MNĚ​

NAJDEŠ MĚ I NA FÓRU, A NA FACEBOOKU​

1. 7. 2021…

Narodil jsem se ve Frýdku-Místku. Nyní bydlím v obci Dobrá nedaleko Frýdku-Místku, kde mám rodinu. 

V mládí jsem svůj veškerý čas věnoval sportu. Od páté třídy ZŠ to bylo postupně Judo, Karate, Kung-fu a nakonec wing-chun. Pár let před vojnou jsem navštěvoval Svazarm – výsadkář. Další sport, který mi výrazně ovlivnil život bylo horolezectví. Bylo přímým důsledkem mé lásky k přírodě a horám, které jsem objevoval jako mladý tremp. Odtud vznikla i má trempská přezdívka Black. Horolezectví jsem se věnoval intenzivně 20 let. Několik let také ve funkci předsedy oddílu HO VP F-M.
V zimě logickým důsledkem horolezectví je další koníček – skialpinismus. Toulky mimo cesty v horách, které má označení skitour. Není to žádné extrémní lyžování, ale lyžovat celkem umím.
V létě můj celoživotní koníček je kolo. Nyní už jen horské kolo. Toulky přírodou po stezkách, kterým se říká singltrek. Jsem velký propagátor a stavitel těchto stezek. Dříve  se mi však splnil velký sen a několik let jsem jezdil na závody downhill horských kol jako jezdící cyklomechanik.
Svůj první nůž jsem vyrobil ve svých dvanácti letech jen s pomocí pilníku. Výrobou nožů se s přestávkami věnuji již 40 let. Vždy mi nože vydělávaly na moje ostatní koníčky. Velkou vzpruhou pro mě bylo nalezení serveru knife.cz.
Roky jsem marně sháněl informace o výrobě nožů a poznatky jsem získával velmi pomalu, na vlastních chybách. Díky serveru knife.cz jsem pokročil ve vědomostech velmi výrazně vpřed.
Po neshodách v rozdílném pojetí názorů na business, jsem byl ze serveru knife.cz vyštván. Mám však nyní nové fórum.

Fotografie 00001
bel.štrbina
Fotografie 00244